Dnes na dennike.sk
- Ekonomický newsfilter: Štátni analytici ukázali čierny scenár, ak by po voľbách nevznikla nová vláda
- Národná diaľničná spoločnosť musí znovu vyhodnotiť mýtny tender, víťazstvo Czechtollu zrušili po tretí raz
- Benzín aj nafta na slovenských pumpách ďalej draželi, Natural 95 aj nafta dosiahli zhruba desaťročné maximá
- Inflácia v eurozóne v septembri prekvapujúco klesla na dvojročné minimum 4,3 percenta, v auguste bola 5,2 percenta
Najnovšie z témy: Hegerova vláda, Igor Matovič, SaS
Predseda SaS Richard Sulík hovorí, že zažili už aj veselšie chvíle v Liberálnom dome. „Po tom, čo sa všetko udialo, a po turbulentných časoch nám voliči dali šancu, ale zdvihli aj varovný prst, aby sme to robili poriadne.“
Neviem pochopiť, že ľudia nedajú hlas strane, ktorá sa postavila tyranovi, hovorí Jana Bittó Cigániková z SaS. „Neblokovala by som kolegov, ale do parlamentu by som – v prípade koalície s OĽaNO – nešla,“ tvrdí v rozhovore.
Nemáme žiadnu nervozitu z toho, či budeme v parlamente, ale z toho, či bude mafia pri moci, hovorí líder OĽaNO Igor Matovič, ktorý sa chystá čoskoro odísť z volebnej centrály strany. „Snažíme sa hypnotizovať čísla SNS a Republiky, aby boli pod 5 percent,“ dodal.
Voliči PS a SaS ako najčastejší dôvod voľby v exit polle uviedli, že tieto strany Slovensko posunú k najvyspelejším krajinám. Pre voličov Smeru a Hlasu bol najčastejší dôvod voľby, že majú najlepšieho alebo najsilnejšieho lídra.
PS zatiaľ nekontaktovalo predstaviteľov iných strán, rokovania sa môžu začať až po výsledkoch volieb, povedala za stranu Lucia Plaváková. Nechcela špecifikovať, čo by ponúkli Hlasu, ak by dostali poverenie zostaviť vládu.
V SaS zavládla po zverejnení exit pollu radosť, Richard Sulík nadšenie tlmil. „Zatiaľ opatrne,“ reagoval s tým, že v minulých voľbách mali v exit polle osem percent a reálny výsledok bol o dva body horší a do parlamentu sa dostali len tesne.