Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Futbal, La Liga

Neymar strelil proti Japonsku svoj prvý gól na šampionáte v Katare. „Snívame o titule majstra sveta a spravili sme k nemu ďalší krok. Sme dobre pripravení na to, aby sme to dosiahli. Bál som sa, že nezvládnem svoj návrat po zranení, ale ukázalo sa, že snaha o návrat sa vyplatila,“ povedal útočník, ktorý sa vrátil do zostavy Brazílie. (tasr)

Futbalisti Brazílie v osemfinále MS splnili úlohu favorita, pri výhre nad Kórejskou republikou 4:1 strelili všetky góly v 1. polčase. Vo štvrťfinále nastúpia proti Chorvátsku, ktoré zdolalo Japonsko 3:1 na penalty, keď sa zápas skončil v riadnom hracom čase a predĺžení 1:1.

V utorok sú na programe posledné osemfinálové zápasy MS vo futbale. Nečakaný víťaz F-skupiny Maroko nastúpi proti Španielsku, Portugalsko bude hrať so Švajčiarskom.

Kórejská republika znížila stav proti Brazílii na 1:4, v 76. minúte prekonal Alissona strelou spoza pokutového územia Paik.

V 55. minúte sa presadil v pokutovom území Raphinha, juhokórejský brankár Kim jeho strelu pokryl pred bránkovou čiarou. Brazílsky útočník nepremenil svoju šancu ani o 7 minút neskôr, keď neprekonal Kima z bezprostrednej blízkosti.