Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Futbal, Latinská Amerika

Holanďania na všetkých MS, ktoré hrali, postúpili zo skupiny. Aspoň do štvrťfinále sa dostali šiesty raz z posledných 13 turnajov, ale až na štyri sa vôbec nekvalifikovali.

Holanďania vedú nad USA 3:1 po góle Denzela Dumfriesa v 81. minúte. Americká obrana zabudla na Holanďana na zadnej žrdi, Daley Blind mu poslal center a Dumfries už nemal problém prekonať Matta Turnera v bráne USA.

Futbalisti USA znížili na 1:2 v osemfinále MS proti Holandsku v 76. minúte. Gólu predchádzala chyba Holanďana Memphisa Depaya pri rozohrávke, no Američan Haji Wright získal iba rohový kop. Z neho už však prekonal brankára Andriesa Nopperta.