Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Futbal, Milan Škriniar, Serie A

Futbalisti Anglicka vyhrávajú nad Senegalom 2:0 po 1. polčase osemfinále MS. Góly dali Jordan Henderson a Harry Kane. Senegal si vytvoril dve šance, ale Ismail Sarr a Boulaye Dia nedokázali prekonať Jordana Pickforda.

Anglicko dalo gól z prvej šance v zápase, jeho autorom je Jordan Henderson. Harry Kane sa dostal k lopte v strede ihriska, následne prihrávkou vysunul Jude Bellinghama. Ten vbehol s loptou do šestnástky, kde našiel Hendersona, a hráč Liverpoolu strelou z prvej otvoril skóre zápasu.

Senegalčania mohli skórovať v 31. minúte, ale anglický brankár Jordan Pickford chytil strelu Boulayeho Diu. Útočník afrického tímu sa dostal do šance po prihrávke Ismailu Sarra. Pickford napravil chybu anglickej obrany.

Futbalisti Senegalu mohli streliť úvodný gól osemfinále v 21. minúte. Po zlom odkope anglického obrancu Harryho Maguirea sa k lopte v pokutovom území dostal Ismail Sarr, no z tesnej blízkosti prekopol anglickú bránu.

Anglický futbalový reprezentant Raheem Sterling vynechal osemfinále MS z rodinných dôvodov. Útočník londýnskej Chelsea nastúpil v prvých dvoch skupinových zápasoch, na turnaji dal jeden gól proti Iránu. (tasr)

Začalo sa osemfinále MS vo futbale medzi Anglickom a Senegalom. Anglicko so siedmimi bodmi vyhralo B-skupinu, pričom v troch zápasoch strelilo deväť gólov. Senegal získal v B-skupine šesť bodov a na turnaji dal päť gólov.