Najnovšie z témy: Za ľudí, Za slušné Slovensko
Poslanec Za ľudí Juraj Šeliga upozorňuje, že do návrhu reformy trestného práva od ministra spravodlivosti sa nedostala zmena paragrafu 363. „Mrzí ma, že poslanci ústavnoprávneho výboru neboli na rokovania prizvaní. Mnohé veci sme si mohli vysvetliť a doplniť pri tvorbe materiálu,“ napísal Šeliga.
Poslanec Za ľudí Juraj Šeliga víta rozhodnutie prezidentky Čaputovej podať na Ústavný súd návrh na preskúmanie paragrafu 363. Prezidentka by podľa neho mala tiež preskúmať všetky kroky generálneho prokurátora Maroša Žilinku a podať disciplinárny návrh na Najvyšší správny súd.
Výhovorky Maroša Žilinku o zákonnosti vyzerajú skôr ako cynický výsmech do tvár občanov, píše v stanovisku strana Za ľudí. „Je zjavné, že exkluzivitu zrušených obvinení vďaka paragrafu 363 si užívajú viacerí nominanti Sme rodina a starého a nového Smeru,“ uvádza v reakcii na zrušenie obvinenia poslanca Martina Borguľu.
OĽaNO a SaS súhlasia s ochranou Špecializovaného trestného súdu a špeciálnej prokuratúry v ústave, vraví poslanec Za ľudí Juraj Šeliga. Podporu návrhu podľa neho vyjadrili aj viacerí bývalí koaliční poslanci, Sme rodina sa vyjadrí po internom rokovaní.
Strana Za ľudí uviedla, že Hegerovo úsilie o dohodu na novej 76-tke stroskotalo vinou SaS. Dodala, že nebude hlasovať za predčasné voľby.
Eduard Heger neodpovedá na otázky, či odíde z OĽaNO, či si vie predstaviť opäť kandidovať s Igorom Matovičom a s kým by sa chcel spájať. „Pýtate sa ma stále to isté, aby som vám komentoval veci počas diania,“ uviedol. Dnes sa stretol so zástupcami Za ľudí a KDH, Veronika Remišová chce koalíciu týchto strán s OĽaNO.