Najnovšie z témy: Komunálne a župné voľby 2022, OĽaNO, Žilina
Na budove Mestského úradu v Žiline začínajú s výstavbou vegetačnej zelenej strechy. Tá má mnoho pozitív – pomáha zadržiavať vlhkosť, reguluje teplotu, v zime udržuje teplo a v lete chladí, povedala hovorkyňa mesta.
O týždeň sa budú konať v 54 obciach doplňujúce komunálne voľby. Ide o samosprávy, v ktorých sa posledné voľby nekonali alebo sa z rôznych dôvodov musia opakovať. Voliči si budú v sobotu 25. marca vyberať starostu a poslancov.
Igor Matovič už vie, že to vyhrať nemôže, ale ešte môže „pomôcť“ Eduardovi Hegerovi, aby to prehral, hovoria komentátori Denníka N Roman Pataj a Zoltán Szalay. Matovič podľa nich takúto „pomoc“ Hegerovi rád poskytne. Rozprávala sa s nimi Monika Tódová.
Z potápača Matoviča majú voliči a politickí partneri čoraz väčšiu ponorku, píše Zuzana Petková. „V parlamente neprešli kľúčové zákony pre plán obnovy. Vzhľadom na 900 miliónov eur, o ktoré môžeme prísť, je chýbajúca podpora bývalého šéfa rezortu financií jeho ďalšou atómovkou pre Slovensko.“

Voliči Hlasu netúžia po vláde s SaS a PS a, naopak, voliči SaS ani PS nechcú, aby ich strany vládli s Pellegriniho Hlasom. Podľa prieskumu Ipsosu pre Denník N si priaznivci Hlasu skôr želajú vládu so Smerom a Sme rodina.
Poslankyňa OĽaNO Mária Šofranko sa vzdala postu v rade Fondu na podporu vzdelávania, kde bola v konflikte záujmov so svojím pôsobením v školskom parlamentnom výbore.