Najnovšie z témy: Jaroslav Haščák, Kauza Gorila
Ústavný súd rozhodol o sťažnosti v prípade policajného zásahu v sídle Penty z decembra 2020. Uviedol, že súhlasom prokurátora s prehliadkou v sídle boli porušené základné práva sťažovateľov na ochranu pred neoprávneným zasahovaním do súkromného života, ako aj ich právo na rešpektovanie súkromného a rodinného života.
Ján Budaj jasne neodpovedal, či by on a odídenci z OĽaNO mohli byť súčasťou zamýšľaného politického subjektu Mikuláša Dzurindu. Budaj dodal, že nevie, či je najlepšie, že Dzurinda plánuje návrat do politiky, keď sa aktuálne vyšetruje kauza Gorila.
Ústavný súd konštatoval porušenie práv bývalého spolumajiteľa Penty Jaroslava Haščáka. Senát Ladislava Duditša, Libora Duľu a Miroslava Duriša vyhovel Haščákovej sťažnosti, ktorá sa týkala nedoručenia jeho listov rodine a blízkym v čase, keď bol v kolúznej väzbe.
Ústavný súd podľa právneho zástupcu Jaroslava Haščáka vyhovel jeho sťažnosti na konanie polície. Tá podľa súdu porušila Haščákove práva, keď dostatočne rýchlo a efektívne nepreverila pôvod a autentickosť nahrávok z kauzy Gorila.
Šéfka tímu Gorila Martina Babacsová z NAKA nesúhlasí s tým, že sa štát ospravedlnil Jaroslavovi Haščákovi za jeho prvé stíhanie. „Musela som vzniesť obvinenie, taký názor mám aj dnes. Ja som k tomuto návrhu dávala negatívne stanovisko,“ povedala Babacsová pre Postoj.
Mikuláš Dzurinda nehovorí pravdu, keď tvrdí, že ani nekandidoval vo voľbách po prepuknutí kauzy Gorila. V skutočnosti vo voľbách 2012 po páde vlády Ivety Radičovej, keď bola jednou z hlavných tém kampane Gorila, Dzurinda viedol kandidátku SDKÚ, prekrúžkovala ho Lucia Žitňanská. Dzurinda odišiel z SDKÚ až v roku 2014 a v roku 2016 už nekandidoval.