Najnovšie z témy: Hoaxy a propaganda, LGBTI+, Marian Kotleba, Útok na Zámockej
K zmene vnímania LGBTI+ v ľudí v NHL prispel aj Zdeno Chára, píše newsletter Ráno s NHL. Aktivistom hovorili, že s hokejovými osobnosťami strácajú čas, no Chára a Brooks Orpik odpísali do 20 minút. Aj preto mohla vzniknúť kauza, keď si Ivan Provorov odmietol obliecť dúhový dres, ešte v nedávnej minulosti ho nenosil nikto.
Politici Smeru na tlačovej konferencii dali znovu najavo, že témou predvolebnej kampane bude strašenie mobilizáciou a zavlečením Slovenska do vojny. Fico prišiel s konšpiračnou teóriou, že premiér Heger, minister Naď a prezidentka Čaputová, ktorých označil za „bláznov“, možno vyhlásia vojnový stav, aby zrušili septembrové voľby.
Fico na tlačovej konferencii znovu klamal a šíril prokremeľskú propagandu, hoci ubezpečoval, že Smer vraj nešíri „ani tupú americkú, ani tupú ruskú propagandu“. Povedal, že vojna na Ukrajine sa „začala v roku 2014, keď ukrajinskí fašisti začali vraždiť Rusov v Donbase“. Konflikt na Ukrajine začal ruskou okupáciou Krymu a posielaním ruských zbraní a príslušníkov ruských bezpečnostných zložiek na Donbas.

Predstava, že Amerika ťahá za nitky, je absurdná, hovorí americký veľvyslanec Gautam Rana, o dezinformáciách sa minulý týždeň rozprával aj s Robertom Ficom. „Je to ruská dezinformácia. Jej cieľom je, aby ľudia stratili dôveru vo svoje inštitúcie, politických lídrov a tiež spojenectvá. Buďme úprimní, odkiaľ prichádzajú tieto klamstvá? Z Moskvy.“
YouTube nereagoval na žiadosti používateľa o odstránenie rasistického komentára pod videom. Zasiahol, až keď vo veci začal správne konanie slovenský mediálny regulátor. Išlo o prvé konanie voči Googlu od získania nových právomocí.
Video: Sociológ Pavol Baboš v podcaste V redakcii vysvetľuje, prečo niektorí ľudia chcú, aby vyhral Putin. Baboš moderoval skupinové diskusie o vojne na Ukrajine. Objasňuje, ako bežní ľudia, ktorí preferujú výhru Ruska, reagujú na protiargumenty a či sú za ich postojom výlučne dezinformácie a ruská propaganda.