Najnovšie z témy: Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu
Vrchol druhej vlny chrípky očakávajú lekári o pár dní, na prelome januára a februára. Lekárka upozorňuje, že keď niekto prekonal chrípku v predchádzajúcej vlne na prelome roka, neplatí, že ju nemôže dostať opäť.
Pandémia zmenila povahy ľudí, stali sa náladovejšími, menej zodpovednými a menej dôverujú ostatným, zistili psychológovia. Zmeny sú výrazné najmä u mladých.
Severná Kórea nariadila v metropole Pchjongjang 5-dňový lockdown vzhľadom na šírenie bližšie nešpecifikovaného respiračného ochorenia, covid-19 nespomína. Krajina nikdy neinformovala, koľko obyvateľov sa nakazilo koronavírusom. (reuters, tasr)
Niekto nám zobral naše dieťa, hovorí mama dievčaťa s dlhým covidom. Na Slovensku sa naň oficiálne liečia tisícky detí. Často majú únavový syndróm, nevládzu chodiť do školy a začnú mať problémy s učením. „Vo väčšine prípadov to riešime tak, že sú tri dni v škole a dva dni majú voľno,“ hovorí hlavná odborníčka pre pediatriu Elena Prokopová o režime detí s dlhým covidom. Niektoré chodia do školy týždeň a druhý sú doma.
Slovensko aj Česko mali z pohľadu nadmernej úmrtnosti počas covidu-19 zlé výsledky, ukazuje analýza, ktorú pripravili Peter Pažitný a Rudolf Zajac. „Identické v Česku aj na Slovensku bolo chaotické riadenie – Babišovo a Matovičovo. Cieľom štúdie však nebolo povedať, že Babiš a Matovič to pokazili a portugalský admirál to vylepšil, lebo zavelil a očkovali ako besní.“
Analýza o nadmernej úmrtnosti počas covidu-19 ukazuje, že sa vláda z jednotlivých vĺn nepoučila, hovoria autori štúdie Peter Pažitný a Rudolf Zajac. Analýzou sa zaoberá generálna prokuratúra, Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou ju spochybňuje.