Najnovšie z témy: Technológie, Udalosti týždňa
Ľudia sú médiám vystavení o takmer hodinu menej ako pred ôsmimi rokmi. Kým v roku 2015 sme konzumovaním médií trávili 8 hodín a 27 minút, v minulom roku to bolo 7 hodín a 38 minút, píše Marek Šulik.
Vo veku 94 rokov zomrel Gordon Moore, spoluzakladateľ spoločnosti Intel a priekopník polovodičového priemyslu. V roku 1965 napísal, že vďaka technologickému pokroku sa počet tranzistorov v jednom obvode zdvojnásobí každých 18 mesiacov. Táto predpoveď sa stala známou ako Mooreov zákon.
Keby hlúposť kvitla, slovenský parlament by bol rozkvitnutou záhradou, píše Ján Štrasser v Udalostiach týždňa. „Náš rozmlátený parlament je naozaj schopný. Všetkého. Vyradí kopu zákonov súvisiacich s plánom obnovy, za pomoci Sme rodina zase posunie do ďalších čítaní nezmyselné návrhy nezaradených poslancov či dokonca fašistov.“
Algoritmy založené na psychológii ľudí môžu pomôcť zmierniť náboženské konflikty aj radikalizáciu. Umelú inteligenciu, ktorú na rozdiel od tej z Microsoftu či Googlu netreba trénovať, vyvíja na Slovensku americký expert Justin E. Lane.
Ľudí, ktorí naletia podvodníkom na internete, je z roka na rok niekoľkonásobne viac, upozorňujú slovenské banky. Podvodníci vymýšľajú nové triky, ako od obetí vylákať údaje o bankovom účte či platobnej karte. Existujú však testy, na ktorých sa dá odhaľovanie natrénovať.
Zelený newsfilter: Vedci zverejnia posledný diel o tom, ako bude vyzerať naozajstné Last of Us
- Budajovi úradníci opravujú projekt Obnov dom
- Vedci prišli na spôsob, ako vyrobiť elektrinu aj zo vzduchu
- „Toaleťáky“ na celom svete obsahujú chemikálie, s ktorými si neporadia ani čističky odpadových vôd