Najnovšie z témy: Hegerova vláda, Hlas, Maďarské strany na Slovensku
Peter Pellegrini vyzval Richarda Sulíka a poslancov SaS, aby podporili voľby na 24. júna. Hlasovanie v parlamente bude v utorok o 17.00 h. „Skúšali sme sa stretnúť, nakoniec sa to nepodarilo. Nestretli sme sa,“ reagoval predseda Hlasu na otázku, či sa so Sulíkom o termíne rozprával.
Poverený premiér Eduard Heger odmieta skoršie voľby a vyzýva politikov, aby „prestali s cirkusom“. Reaguje tak aj na snahy bývalých členov štvorkoalície Sme rodina a SaS, ktorí chcú rokovať o termíne pred septembrom. Pred treťou bude o téme informovať aj predseda SaS Richard Sulík.
Zsolt Simon tvrdí, že SMK odmietlo spoločnú kandidátku Aliancie a jeho Maďarského fóra. Ďalšie dve platformy Aliancie, Spolupatričnosť a Most, vyzval, aby sa do 15. februára dohodli na spoločnom postupe.
Boris Kollár a Peter Pellegrini zopakovali, že si vedia predstaviť spolu vládnuť. „Hlas považujem za príčetnú politickú stranu,“ povedal predseda Sme rodina.
Peter Pellegrini nechcel priamo odpovedať na otázku, či by postavili do prezidentských volieb bývalého politika SDĽ a diplomata Petra Weissa. Rokovania tohto typu podľa neho nepatria pred kamery. Pellegrini len povedal, že podľa neho by nemal vo voľbách šancu stranícky kandidát. (rtvs)
Platforma SMK zo strany Aliancia chce stranu premenovať na Maďarskú Alianciu ešte pred predčasnými voľbami. Zvyšné dve platformy však s návrhom zatiaľ nesúhlasia. (napunk)