Najnovšie z témy: Duševné zdravie, Pôrody, Rodičovstvo, Rozhovory, Životy žien
Prezidentský kandidát fyzicky nemôže schvaľovať každý status, ktorý sa na jeho profiloch objaví, vraví marketér Martin Burgr. „V závere kampane Petra Pavla sme postovali okolo 37 výstupov denne, čo sa ešte násobilo všetkými sociálnymi sieťami s rôznymi variáciami. Keď spolupráca trvá nejaký čas, tak sa už vybuduje dôvera a výstupy na sociálne siete sa robia na základe toho, čo kandidát už niekde povedal.“
Babišov štýl kampane by na Slovensku asi fungoval lepšie, vraví Martin Burgr, politický marketér z tímu Petra Pavla. „Postoj k Rusku je v časti populácie omnoho pozitívnejší než v Česku. V českej kampani sa dvaja kandidáti vzájomne obviňovali, kto je proruský, ale v negatívnom zmysle. Ja sa obávam, že na Slovensku by sa tým niektorí chválili,“ povedal v rozhovore.
Policajti sa učia lepšie komunikovať s obeťami. Na školení im vysvetľovali, čo prežíva dieťa, ktoré bolo roky sexuálne zneužívané, alebo prečo sa obete domáceho násilia správajú tak „zvláštne“. Na školení sme sa zúčastnili aj my.

Hovorkyňu Petra Pavla po emotívnej tlačovke obviňovali z nedostatku profesionality, novozvolený prezident však Markétu Řehákovú nenechal odísť a vyjadril jej podporu ešte predtým, ako stihla ponúknuť svoju funkciu. V rozhovore opisuje aj to, ako sa k práci s Pavlom dostala a prečo ju láka práca v NATO.
Nová technológia, ktorá vznikla na slovenských univerzitách, môže pre páry znamenať vyššie šance na úspešné umelé oplodnenie. Šéf startupu, ktorý technológiu kúpil, hovorí, že na trh by sa mohla dostať už do dvoch rokov.
Video: Sociológ Pavol Baboš v podcaste V redakcii vysvetľuje, prečo niektorí ľudia chcú, aby vyhral Putin. Baboš moderoval skupinové diskusie o vojne na Ukrajine. Objasňuje, ako bežní ľudia, ktorí preferujú výhru Ruska, reagujú na protiargumenty a či sú za ich postojom výlučne dezinformácie a ruská propaganda.