Najnovšie z témy: Médiá
Prepustili vyše stotisíc ľudí, aj keď tvoria miliardové zisky. Vysvetľujeme, ako technologickí giganti Google, Microsoft či Meta po rekordných tržbách z pandémie znižujú stavy, aby uspokojili investorov.
Keď firmy zverejňujú na internete videá, ktorými chcú zarábať, musia požiadať mediálneho regulátora o autorizáciu a zaplatiť 260 eur. Nový poplatok zaviedlo ministerstvo kultúry, jeho zníženie zatiaľ nechystá. Novinka sa dotkne aj niektorých youtuberov, instagramerov a tiktokerov.
Autor dezinfowebu Hlavné správy napísal knihu, v ktorej robí z Mariana Kočnera obetného baránka a píše napr. aj o tom, ako prenikol na „konšpiračnú poradu“ médií, čo bola v skutočnosti verejná diskusia vysielaná na Facebooku. Odhalenie, že spolupracovník Hlavných správ bol ruský špión, označujú v knihe za „veľkú galibu“.
Denník N od marca zdražuje predplatné tlačeného vydania v priemere o 2 eurá za mesiac. Dôchodcov sa zvýšenie cien netýka, v platnosti zostávajú aj zľavnené ceny predplatného pre všetkých seniorov.
Iris Kopcsayová pracovala vo väčšine slovenských redakcií. Od roku 2019 vydáva literárny časopis Rozum, ktorému Fond na podporu umenia na tento rok výrazne okresal dotáciu. Časopis je tak v ohrození. „Nechcem ukazovať prstom na ostatných, že dostali viac a my menej, ale keď sa pozriem na čísla, vidím, že všetci dostali viac ako my. A majú nižšiu periodicitu a možno nižšie predaje.“
Andrej Babiš zneužíva svoje časopisy na propagandu pred voľbami. Zoznamy „VIP osobností“, ktoré ho chcú voliť, zverejnili magazíny Rytmus života, Čas pro hvězdy či Pestrý svět, ktoré majú každý týždeň desaťtisíce čitateľov, všíma si MediaBrífing.