Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Futbal, MS vo futbale

Posledným strelcom zápasu bol napokon striedajúci Raphael Leão, ktorý rozobral frustrovanú obranu Švajčiarov a zvýšil na 6:1.

Gonçalo Ramos v 67. minúte zvýšil portugalský náskok v zápase proti Švajčiarsku na 5:1. 21-ročný útočník zaznamenal prvý hetrik MS v Katare. V základnej zostave nastúpil za národný tím prvý raz.

Švajčiari znížili stav stretnutia na 1:4. Krátko po inkasovanom góle na 0:4 sa po rohovom kope presadil Manuel Akanji. Stál pri vzdialenejšej žrdi a lopta k nemu prepadla.

Portugalsko v katarskom osemfinále doslova demontuje švajčiarsky tím. V 55. minúte bol na konci rýchlej akcie obranca Raphael Guerreiro. Portugalčania vedú 4:0.

Portugalsko v zápase so Švajčiarskom odskočilo už na 3:0. Náhradník za Cristiana Ronalda Gonçalo Ramos strelil svoj druhý gól po správnom usmernení centrovanej lopty do brány. 21-ročný útočník Benfici hrá len štvrtý zápas v reprezentácii.