Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Futbal, MS vo futbale

600 slov z MS: Japonci na diaľku vyradili Nemcov aj vďaka gólu, ktorému predchádzala naozaj tesná situácia, lopta však podľa VAR nebola za čiarou. Nemcom nestačilo ani víťazstvo nad Kostarikou, keďže Japonci zdolali aj Španielov. Španieli v osemfinále narazia na Maroko, nie na Chorvátsko.

Po zápasoch v základných skupinách na MS skončili Nemecko aj Belgicko. Maroko ako víťaz skupiny F bude hrať v osemfinále proti Španielsku. Japonsko, ktoré vyhralo skupinu E, čakajú obhajcovia striebra Chorváti.

Futbalisti Nemecka vyhrávajú po 1. polčase nad Kostarikou 1:0. Nemci mali prevahu, jediný gól strelil Gnabry. Kostarika mohla vyrovnať na konci polčasu, ale strelu Fullera vyrazil na roh Neuer. Španielsko vedie nad Japonskom 1:0 po góle Moratu.

Začali sa posledné zápasy E-skupiny na MS vo futbale. Španielsko potrebuje na istotu postupu získať bod proti Japonsku. Nemecko musí vyhrať nad Kostarikou a zároveň potrebuje, aby Španieli neprehrali s Japonskom. Zápas medzi Nemeckom a Kostarikou vedie Stéphanie Frappartová, prvá ženská hlavná rozhodkyňa v histórii MS.