Denník N

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Futbal, MS vo futbale

Marockí futbalisti od 16.00 h. zabojujú o svoje prvé štvrťfinále na MS. Pri svojich doterajších piatich účastiach sa najďalej dostali práve iba do osemfinále turnaja 1986 v Mexiku, keď prehrali so Západným Nemeckom 0:1. Španieli zasa prekvapujúco vypadli na posledných MS už v osemfinále, keď ich vďaka úspešnému rozstrelu porazili Rusi.

Dnes sa dohrá osemfinálová fáza MS vo futbale. Prekvapujúci víťazi F-skupiny Maročania nastúpia proti Španielsku a večer sa Švajčiari pokúsia zaskočiť Portugalsko.

Neymar strelil proti Japonsku svoj prvý gól na šampionáte v Katare. „Snívame o titule majstra sveta a spravili sme k nemu ďalší krok. Sme dobre pripravení na to, aby sme to dosiahli. Bál som sa, že nezvládnem svoj návrat po zranení, ale ukázalo sa, že snaha o návrat sa vyplatila,“ povedal útočník, ktorý sa vrátil do zostavy Brazílie. (tasr)

Futbalisti Brazílie v osemfinále MS splnili úlohu favorita, pri výhre nad Kórejskou republikou 4:1 strelili všetky góly v 1. polčase. Vo štvrťfinále nastúpia proti Chorvátsku, ktoré zdolalo Japonsko 3:1 na penalty, keď sa zápas skončil v riadnom hracom čase a predĺžení 1:1.