Denník N

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Futbal, MS vo futbale

Španieli nastupujú proti Maroku v útoku s trojicou Torres – Asensio – Olmo. Álvaro Morata, ktorý strelil gól vo všetkých troch zápasoch na turnaji, ostal sedieť na lavičke. Ofenzívne rozostavenie 4-3-3 napísal na súpisku aj marocký tréner Walid Regragui.

Marockí futbalisti od 16.00 h. zabojujú o svoje prvé štvrťfinále na MS. Pri svojich doterajších piatich účastiach sa najďalej dostali práve iba do osemfinále turnaja 1986 v Mexiku, keď prehrali so Západným Nemeckom 0:1. Španieli zasa prekvapujúco vypadli na posledných MS už v osemfinále, keď ich vďaka úspešnému rozstrelu porazili Rusi.

Dnes sa dohrá osemfinálová fáza MS vo futbale. Prekvapujúci víťazi F-skupiny Maročania nastúpia proti Španielsku a večer sa Švajčiari pokúsia zaskočiť Portugalsko.

Neymar strelil proti Japonsku svoj prvý gól na šampionáte v Katare. „Snívame o titule majstra sveta a spravili sme k nemu ďalší krok. Sme dobre pripravení na to, aby sme to dosiahli. Bál som sa, že nezvládnem svoj návrat po zranení, ale ukázalo sa, že snaha o návrat sa vyplatila,“ povedal útočník, ktorý sa vrátil do zostavy Brazílie. (tasr)