Najnovšie z témy: Hoaxy a propaganda, MediaBrífing, Twitter
Netflix už má pravidlá, ako chce obmedziť zdieľanie účtov medzi priateľmi. Novinku testuje v Čile, Kostarike a Peru, no do ďalších krajín ju zavedie už čoskoro, píše MediaBrífing.
Keď firmy zverejňujú na internete videá, ktorými chcú zarábať, musia požiadať mediálneho regulátora o autorizáciu a zaplatiť 260 eur. Nový poplatok zaviedlo ministerstvo kultúry, jeho zníženie zatiaľ nechystá. Novinka sa dotkne aj niektorých youtuberov, instagramerov a tiktokerov.

Ministerstvo vnútra upozorňuje na falošné povolávacie rozkazy a zverejnilo údajný dokument, ktorý dostal občan z Nových Zámkov. Listina sa tvári, že je podpísaná prednostkou nitrianskeho okresného úradu a ošetrená pečaťou, ktorá je podobná tej oficiálnej.
Čo ak by taký istý nárok ako Putin na Krym hypoteticky vznieslo Maďarsko na slovenský juh? Spýtali sme sa to ľudí, ktorí by víťazstvo vo vojne dopriali Putinovi. Niektorým by sa to nepáčilo, iní vravia, že sa to nedá porovnávať. Ďalší by Maďarsku územie odstúpili.
Autor dezinfowebu Hlavné správy napísal knihu, v ktorej robí z Mariana Kočnera obetného baránka a píše napr. aj o tom, ako prenikol na „konšpiračnú poradu“ médií, čo bola v skutočnosti verejná diskusia vysielaná na Facebooku. Odhalenie, že spolupracovník Hlavných správ bol ruský špión, označujú v knihe za „veľkú galibu“.
Experti radia, ako hovoriť s ľuďmi, ktorí si želajú, aby vojnu na Ukrajine vyhralo Rusko. Najradikálnejších zástancov Ruska by nepresviedčali, ostatných oslovovali cez paralely s tým, ako by vojna dopadla na ich osobné životy. „V čiastkovom vyvracaní jednotlivých hoaxov či poukazovaní na ich vlastné nekonzistentnosti veľký zmysel nevidím,“ hovorí sociológ Pavol Baboš.