Najnovšie z témy: Hegerova vláda, Platy, Zdravotníctvo
Najprv si dajú prázdniny, potom šturmujú. Niekedy až po tom, čo to už nemá zmysel, komentuje Newsfilter odloženie hlasovania o skrátení volebného obdobia na posledný deň. „Je to priam vzorec správania časti niekdajšej koalície.“
Poslanec Hlasu Erik Tomáš vyzýva Richarda Sulíka, nech vysvetlí, prečo SaS nezahlasuje za skorší termín volieb, ale chce septembrový. „Neschopnej vláde dávate desať mesiacov, aby sa tu pretŕčala,“ hovorí.
O termíne predčasných volieb rozhodne parlament zrejme na poslednú chvíľu v utorok podvečer. Sme rodina podporí aj májový a júnový termín, čo navrhujú Smer a Hlas, šancu na úspech má však len 30. september, za ktorý budú hlasovať aj OĽaNO a SaS.
Hlas podal pozmeňujúci návrh, aby boli predčasné voľby 24. júna. Podľa Petra Pellegriniho je neprípustné, aby poverená Hegerova vláda vládla až do konca septembra. Apeluje tiež na SaS, aby nepodporovala neskorší termín volieb.
Eduard Heger vyhlásil, že výmena ministra zdravotníctva nie je aktuálna, no ďalšie omeškania pri projekte Rázsoch už podľa neho nie sú akceptovateľné. Vládny tím, ktorý má na starosti dohľad nad plnením projektov v rámci plánu obnovy, predtým kritizoval ministerstvo zdravotníctva.
Vrchol druhej vlny chrípky očakávajú lekári o pár dní, na prelome januára a februára. Lekárka upozorňuje, že keď niekto prekonal chrípku v predchádzajúcej vlne na prelome roka, neplatí, že ju nemôže dostať opäť.