Najnovšie z témy: Bratislava, Milan Krajniak, Rudolf Kusý, Sme rodina
Neobmedzené platby v hotovosti zjednodušujú fungovanie tieňovej ekonomiky, daňové úniky a korupčné správanie, píše Newsfilter. „Štruktúra obchodníkov, akou Sme rodina je, to veľmi dobre vie a len zneužíva nedostatočnú vedomosť ľudí, ktorí sa obávajú, že by nemohli platiť hotovosťou v obchode, hoci zákon sa bežných transakcií nijako nedotýka. A robí to tak preto, lebo ju už nemá kto zastaviť.“
Predseda parlamentu Boris Kollár zo Sme rodina chce dostať právo na zachovanie platieb v hotovosti do ústavy a pomáha si pri tom nepravdivým argumentom, keď tvrdí, že aj Rakúsko má poistku na hotovosť v ústave. Nič také tam nie je – u našich susedov sa len v apríli bude konať právne nezáväzné referendum, v ktorom žiadajú ústavnú garanciu hotovostných platieb. Iniciátorom je partnerská strana Sme rodina, krajne pravicová strana slobodných (FPÖ).
Mestá boli navrhnuté pre ekonomickú výkonnosť, na deti sa nemyslelo, hovorí americký architekt Simon Battisti, ktorý Bratislave pomáha navrhovať bezpečnejšie školské ulice. V rozhovore vysvetľuje, prečo si od ľudí nepýta povolenie odstrániť parkovacie miesta ani históriu detských ihrísk.
Developerský projekt Guthaus na Račianskej ulici v bratislavskom Novom Meste je skolaudovaný. Komplex od developerskej spoločnosti Corwin bol hotový už v prvej polovici minulého roka. (tasr)

Naša najväčšia priorita nie je presvedčiť šoférov, ale chrániť chodcov a deti, hovorí architekt Simon Battisti, ktorý Bratislave pomáha navrhovať bezpečnejšie školské ulice. V rozhovore opisuje, čo ho najviac prekvapilo na Bratislave a či by tu svojim deťom dovolil ísť samým do školy.
Na Košickej ulici v Bratislave smerom na Miletičovu ulicu sa prepadla časť cesty. Na mieste sa vytvorila jama s rozmermi 1×1,2 metra a s hĺbkou jeden meter.