Najnovšie z témy: Rozhovory
Babišov štýl kampane by na Slovensku asi fungoval lepšie, vraví Martin Burgr, politický marketér z tímu Petra Pavla. „Postoj k Rusku je v časti populácie omnoho pozitívnejší než v Česku. V českej kampani sa dvaja kandidáti vzájomne obviňovali, kto je proruský, ale v negatívnom zmysle. Ja sa obávam, že na Slovensku by sa tým niektorí chválili,“ povedal v rozhovore.

Hovorkyňu Petra Pavla po emotívnej tlačovke obviňovali z nedostatku profesionality, novozvolený prezident však Markétu Řehákovú nenechal odísť a vyjadril jej podporu ešte predtým, ako stihla ponúknuť svoju funkciu. V rozhovore opisuje aj to, ako sa k práci s Pavlom dostala a prečo ju láka práca v NATO.
Video: Sociológ Pavol Baboš v podcaste V redakcii vysvetľuje, prečo niektorí ľudia chcú, aby vyhral Putin. Baboš moderoval skupinové diskusie o vojne na Ukrajine. Objasňuje, ako bežní ľudia, ktorí preferujú výhru Ruska, reagujú na protiargumenty a či sú za ich postojom výlučne dezinformácie a ruská propaganda.

Naša najväčšia priorita nie je presvedčiť šoférov, ale chrániť chodcov a deti, hovorí architekt Simon Battisti, ktorý Bratislave pomáha navrhovať bezpečnejšie školské ulice. V rozhovore opisuje, čo ho najviac prekvapilo na Bratislave a či by tu svojim deťom dovolil ísť samým do školy.
Neviem si predstaviť, že by som sa mal usilovať o návštevu Číny, hovorí budúci český prezident Petr Pavel. „Prečo by sme mali predstierať, že Čína je priateľská veľmoc, s ktorou sa v zásadných otázkach zhodneme, keď vieme, že to tak v mnohých veciach nie je?“ pýta sa v rozhovore. Kritika zo strany Pekingu po zvolení ho neprekvapila.

Čo som si odniesla zo Švédska? Že spomaliť v práci má obrovský zmysel, vraví vedkyňa Lucia Dobrucká. Odborníčka na priestorové plánovanie po ôsmich rokoch práce na Slovensku vyhorela, no vo švédskej Lulei našla prijateľnejšie pracovné tempo a iný prístup k spolupráci. „Nestalo sa mi, že by mi niekto odmietol pomôcť alebo poskytnúť informácie – u nás sa to stávalo,“ hovorí v rozhovore.