Pojednávanie s príbuzným exministra a poslanca Hlasu Petra Žigu Štefanom Žigom sa dnes nezačalo. Obžalovaný je z korupcie, podplácať mal bývalého šéfa finančnej jednotky NAKA Bernarda Slobodníka, vďaka čomu si zabezpečoval „beztrestnosť“.
Ako informoval sudca Špecializovaného trestného súdu Milan Cisarik, Žiga sa v piatok popoludní ospravedlnil z pojednávania – dostal totiž covid.
Žiga je podozrivý z toho, že za roky beztrestnosti zaplatil Slobodníkovi vyše 80-tisíc eur.
Platil aj za takzvanú kauzu Valčeky, v ktorej je obvinený aj Norbert Bödör a za ktorú už bol neprávoplatne odsúdený expolicajt Marián Kučerka.




Športový newsfilter: Ako si Nemec „ukradol stoličku“. Na jeho situáciu sedí prirovnanie od Slafkovského trénera




Trumpov svet (308. deň): Zoznam ruských prianí? Trumpov plán pre Ukrajinu sprevádza chaos
Moja nevesta sa pri starostlivosti o dieťa často díva do telefónu namiesto na dcéru. Mám s ňou o tom hovoriť?




Týždňový newsfilter: Máme za sebou ďalší krok k autokracii, ale ešte nie je všetko stratené