Najnovšie z témy: Facebook, tl;dr zo zahraničnej tlače, Twitter
Rozdiel medzi tým, koľko sa v priemere dožijú bohatí a koľko chudobní ľudia, sa výrazne predlžuje. U Američanov narodených v roku 1930 to bolo 5 rokov, o tri dekády neskôr už 13 rokov. Paradoxne, bohatí ľudia tak za život poberajú aj oveľa viac sociálnych dávok než chudobní, najmä v podobe dôchodku.
Umelá inteligencia približne o štyri roky spracuje všetok text, ktorý ľudstvo za svoju existenciu vytvorilo. Jej ďalší vývoj sa potom môže spomaliť. Vo vizuálnych dátach máme pred ňou väčší náskok, nová potrava v podobe fotografií na trénovanie jej začne chýbať odhadom až medzi rokmi 2030 a 2060.
Instagram priznáva, že to s videami prehnal, a chce sa opäť sústrediť aj na fotky. Sociálna sieť na Slovensku spúšťa aj novú funkciu Notes, ktorá umožňuje zverejňovať na sieti krátke statusy, píše MediaBrífing.
Twitter začal pripravovať softvér potrebný na zavedenie platobných služieb na sociálnej sieti a žiadať regulačné úrady v USA o potrebné povolenia. Informuje o tom Financial Times s odvolaním sa na zdroje oboznámené s plánmi firmy.
Facebook požiadal britský súd, aby zablokoval hromadnú žalobu, ktorá od firmy požaduje odškodné 3 miliardy libier. Žaloba podaná v mene zhruba 45 miliónov britských užívateľov sociálnej siete tvrdí, že firma zneužívala svoje dominantné postavenie na trhu na speňažovanie osobných údajov užívateľov. (reuters)
Pandémia zmenila povahy ľudí, stali sa náladovejšími, menej zodpovednými a menej dôverujú ostatným, zistili psychológovia. Zmeny sú výrazné najmä u mladých.