Najnovšie z témy: Hoaxy a propaganda, MediaBrífing, Twitter

Predstava, že Amerika ťahá za nitky, je absurdná, hovorí americký veľvyslanec Gautam Rana, o dezinformáciách sa minulý týždeň rozprával aj s Robertom Ficom. „Je to ruská dezinformácia. Jej cieľom je, aby ľudia stratili dôveru vo svoje inštitúcie, politických lídrov a tiež spojenectvá. Buďme úprimní, odkiaľ prichádzajú tieto klamstvá? Z Moskvy.“
YouTube nereagoval na žiadosti používateľa o odstránenie rasistického komentára pod videom. Zasiahol, až keď vo veci začal správne konanie slovenský mediálny regulátor. Išlo o prvé konanie voči Googlu od získania nových právomocí.
Video: Sociológ Pavol Baboš v podcaste V redakcii vysvetľuje, prečo niektorí ľudia chcú, aby vyhral Putin. Baboš moderoval skupinové diskusie o vojne na Ukrajine. Objasňuje, ako bežní ľudia, ktorí preferujú výhru Ruska, reagujú na protiargumenty a či sú za ich postojom výlučne dezinformácie a ruská propaganda.
Podcasty sa musia po novom registrovať na ministerstve kultúry. Ak ich tvorcovia zverejňujú okrem audia aj videoverzie podcastov napríklad na YouTube, musia sa hlásiť mediálnemu regulátorovi. A ak na videách zarábajú, budú musieť ešte aj zaplatiť správny poplatok, upozorňuje MediaBrífing.
Ukrajina má novú mediálnu legislatívu, ktorá vyvolala vlnu kritiky. Štátny regulačný orgán totiž dostal priveľkú moc a vôbec nie je nezávislý od vlády, píše MediaBrífing.
Instagram priznáva, že to s videami prehnal, a chce sa opäť sústrediť aj na fotky. Sociálna sieť na Slovensku spúšťa aj novú funkciu Notes, ktorá umožňuje zverejňovať na sieti krátke statusy, píše MediaBrífing.