Dnes na dennike.sk
- Ekonomický newsfilter: Odtrhnuté ceny potravín robia zle aj ekonomike, ale politici by ich mali nechať tak
- Domácnosti majú mať lacnú elektrinu do roku 2027, ceny však budú vyššie
- Nálada v slovenskej ekonomike sa zlepšila, zaostáva však za dlhodobým priemerom
- Americká ekonomika sa koncom vlaňajška spomalila výraznejšie, než sa predpokladalo. HDP stúpol o 2,6 percenta
- Daňový servis: Daňové priznanie živnostníka krok za krokom
Najnovšie z témy: Automobilový priemysel, Obchod
Smer a Sme rodina rokovali o cenách potravín. Robert Fico a poslanec Sme rodina Jaroslav Karahuta naznačili, že môžu spolupracovať na legislatíve v parlamente. Jedným z návrhov by mohlo byť odpustenie odvodov potravinárom na šesť mesiacov.
Europarlament schválil normu, ktorá má zvýšiť bezpečnosť výrobkov predávaných na internete. Okrem iného má zrýchliť ich sťahovanie z online predaja či osobitne zlepšiť ochranu detí.
Poľsko sa podľa premiéra Mateusza Morawieckeho nikdy nezmieri so zákazom predaja áut so spaľovacím motorom, ktorý má v EÚ platiť od roku 2035. Poľsko ako jediná krajina tento týždeň hlasovala proti príslušnej smernici.
SaS chystá podnet na protimonopolný úrad pre zastropovanie cien potravín obchodnými reťazcami. Úrad sa už skôr vyjadril, že dohody síce vo všeobecnosti môžu viesť k obmedzeniu konkurencie, no tento trh považuje za „vysoko transparentný“.
Ford podpísal dohodu o výstavbe závodu na spracovanie niklu v Indonézii za 4,5 miliardy dolárov. Ide o prvú investíciu automobilky v krajine, jej partnermi budú firmy PT Vale Indonesia a čínska Zhejiang Huayou Cobalt.
Zelený newsfilter: „Tryskáčom“ na kávičku do Viedne? Niektorí s tým nemajú problém, Greenpeace to chce zakázať
- Z Porsche sa stáva nečakane jeden z najzelenších investorov na Slovensku
- Zemplínčania bojujú viac so štátom než s ďalšou ekologickou katastrofou
- Austrálska firma vytvorila mäso vyhynutého mamuta