Najnovšie z témy: Hokej, NHL
Ráno s NHL: Tréner Jon Cooper je v Tampe Bay už 10 rokov, čo je v modernej NHL nezvyčajné. Pri práci s hráčmi mu pomáhajú právnické skúsenosti. V začiatkoch trénoval aj Richarda Pánika, a keď sa stretli po rokoch, Pánik mu poslal drinky.
Boston si v NHL zabezpečil Prezidentskú trofej pre víťaza základnej časti po víťazstve nad Columbusom 2:1 po predĺžení. Erik Černák strelil druhý gól v sezóne, jeho Tampa Bay vyhrala nad Washingtonom 5:1.
Hokejista Pavol Regenda dal gól v AHL pri prehre jeho San Diega s Tucsonom 5:6 po predĺžení. Regenda skóroval už po 14 sekundách zápasu. Slovenský útočník túto sezónu odohral v AHL 46 zápasov, v ktorých zaznamenal 13 gólov a 12 asistencií. (ahl)
Ráno s NHL: Toľko gólov naposledy padalo v sezóne 1993/94, keď bol Cíger najproduktívnejším Slovákom. Hráči sú lepší, brankári horší a ubúda bitkárov. „Sme na konci zlatej éry brankárov,“ myslí si Cam Charron z The Athletic.
Washington s Martinom Fehérvárym prehral v NHL s New Yorkom Islanders 1:2 po nájazdoch. Slovenský obranca odohral viac než 22 minút a do štatistík si pripísal jednu strelu na bránu, päť bodyčekov a dve zblokované strely.
Štátny tajomník pre šport Richard Nemec (OĽaNO) privítal rozhodnutie SZĽH nepozvať do reprezentácie hokejistov z KHL. „Máme tu nejaký štátny názor, prečo by sme sa mali voči Rusku vyhraniť, a mali by to rešpektovať aj zväzy,“ povedal.