Dnes na dennike.sk
- Ekonomický newsfilter: Odtrhnuté ceny potravín robia zle aj ekonomike, ale politici by ich mali nechať tak
- Rozhodnutie o zákaze nedeľného predaja parlament odsunul na máj a jún, schválil rýchle peniaze obciam, mestám a župám
- Medziročná inflácia v eurozóne v marci klesla na ročné minimum 6,9 percenta, problémom sú stále ceny potravín
- Virgin Orbit Richarda Bransona prepustí väčšinu ľudí, firma nezohnala peniaze a zrejme zastaví činnosť
- Posledný deň na podanie daňového priznania: Servis pre živnostníkov krok za krokom
Najnovšie z témy: Automobilový priemysel, Budúcnosť automobilov
Nová výroba batériových modulov pre elektromobily koncernu Porsche za miliardu eur na Považí bude pre Slovensko veľkou posilou, no stále nemáme istú žiadnu výrobu základných batériových článkov a ani produkciu pohonov na elektromobily.
Zväz automobilového priemyslu volá po obnovení postu splnomocnenca vlády pre transformáciu odvetvia na nové druhy technológií. „Naozaj tu prišlo k prechodu od zbrojárskeho k automobilového priemyslu – tak prečo to nezopakovať?“ pýta sa viceprezident zväzu Pavol Prepiak.
Poľsko sa podľa premiéra Mateusza Morawieckeho nikdy nezmieri so zákazom predaja áut so spaľovacím motorom, ktorý má v EÚ platiť od roku 2035. Poľsko ako jediná krajina tento týždeň hlasovala proti príslušnej smernici.
Ford podpísal dohodu o výstavbe závodu na spracovanie niklu v Indonézii za 4,5 miliardy dolárov. Ide o prvú investíciu automobilky v krajine, jej partnermi budú firmy PT Vale Indonesia a čínska Zhejiang Huayou Cobalt.
Zelený newsfilter: „Tryskáčom“ na kávičku do Viedne? Niektorí s tým nemajú problém, Greenpeace to chce zakázať
- Z Porsche sa stáva nečakane jeden z najzelenších investorov na Slovensku
- Zemplínčania bojujú viac so štátom než s ďalšou ekologickou katastrofou
- Austrálska firma vytvorila mäso vyhynutého mamuta
Japonská automobilka Toyota vo februári zvýšila predaj o 10,3 % na rekordných 773-tisíc áut. Domáci predaj narástol viac než o polovicu. Dôvodom je zmiernenie výpadkov spôsobených pandémiou.