Najnovšie z témy: Eduard Heger, Predčasné voľby, V redakcii
Mimovládky, samosprávy, školy alebo cirkvi sa môžu uchádzať o peniaze pre nadané deti, sadenie stromov či rekonštrukciu budov. Výzvu na malé projekty spustil úrad vlády, peniaze sú z rezervy premiéra. Žiadosti je možné podať do konca mesiaca.
Ako chlap nechápem iného chlapa, ktorý sa nechce postarať o to, aby jeho rodina a bezprostredné okolie boli v bezpečí, hovorí generál Daniel Zmeko o mužoch, ktorí podpisujú vyhlásenia, aby sa vyhli bojom. „Ako človek som z toho sklamaný, ale ako najvyššie postavený veliteľ v ozbrojených silách si myslím, že to nemá pravdepodobne žiadny strategický vplyv na obranyschopnosť štátu,“ dodáva v rozhovore náčelník generálneho štábu.
Gábor Grendel pripúšťa, že jednou z možností, s kým pôjde Nova do volieb, je aj Igor Matovič. Nevylučuje ani Eduarda Hegera, KDH a Modrú koalíciu. „Automaticky spájanie nie je zárukou toho, že to prinesie želaný efekt. Bolo by však naozaj fajn, keby prepadlo čo najmenej hlasov,“ vraví v rozhovore.
Dosluhujúca vláda nevyprodukovala jediného Bašternáka či Kočnera a policajný zbor neriadili oligarchovia, hovorí Gábor Grendel. „Nech mi nikto nehovorí, že Peter Pellegrini bude lepší premiér, ako bol Eduard Heger. Že Denisa Saková alebo Robert Kaliňák budú lepšími ministrami vnútra ako Roman Mikulec,“ vraví v rozhovore.
Podpredseda parlamentu Gábor Grendel hovorí, že poslanci nemohli dotlačiť Igora Matoviča k odchodu z postu ministra financií. „Požiadavka na jeho odchod z ministerstva financií v súvislosti s rodinným balíčkom bola neférová,“ vraví v rozhovore.
KDH po rokovaní s Mikulášom Dzurindom nezmenila názor a do volieb chce ďalej kandidovať samostatne. „Modrá koalícia musí predstaviť svoje programové tézy, hodnotový rámec a personálne obsadenie. Nasledujúce obdobie ukáže, či sú medzi nami vôbec nejaké prieniky,“ píše hnutie v stanovisku.