Najnovšie z témy: Boris Kollár, Kotlebovci - ĽSNS
Kým iné strany robia hlavne tlačové besedy a lepia bilbordy, Igor Matovič už prešiel s diskusiami 50 kultúrnych domov. V Martine utišoval kričiacich kotlebovcov aj poďakovaním, že podporili jeho balíček s 200 eurami na dieťa. „Nebojuj proti človeku, ktorý má rovnaký cieľ ako on, pomáhať rodinám s deťmi,“ hovoril.

Marian Kotleba a ĽSNS boli pred voľbami považovaní za hrozbu pre demokraciu, dnes je skôr námetom na internetové žarty. Pozreli sme sa na to, ako vyzerá Kotlebov úpadok. Odkiaľ prišiel a ako je možné, že sedí v parlamente, rozoberáme aj v knihe Kotleba od reportéra Daniela Vraždu.
ĽSNS neopúšťa nostalgia za slovenským štátom, v dôsledku čoho stráca voličov. „Zo zahraničia vieme, že úspešný je spravidla tzv. nový typ krajne pravicových strán, teda taký, ktorý na rozdiel od toho starého fašistického opustil voličsky nie veľmi populárne témy, ako je antidemokracia, biologický rasizmus či historický revizionizmus,“ vraví politológ Tomáš Nociar.

V menčestri a pri sliepkach nevie konkurovať Uhríkovi v obleku. Odborníci vysvetľujú, prečo upadá popularita Mariana Kotlebu aj preferencie ĽSNS. Prispel k tomu nielen rozkol v strane a odchod skupiny okolo Milana Uhríka, ale aj rozsudok v kauze šekov či fakt, že aj časť antisystémových voličov chce voliť stranu, ktorá má aspoň nejaký koaličný potenciál.
Nový podnájom pre Slovenskú správu ciest, ktorý kritizuje Hlas, sa začal hľadať už pred niekoľkými rokmi. Dôvodom bol nevyhovujúci stav starého sídla, hovoria cestári. Podľa Hlasu sa cestári sťahujú draho a do budovy, ktorej majiteľ má prepojenie na Sme rodina.
Ústav pamäti národa, ktorý sídli v rovnakej budove ako doteraz Slovenská správa ciest, nedostal žiadnu informáciu o azbeste, ktorý bol podľa Borisa Kollára príčinou odchodu správy z budovy. Hlas kritizoval Sme rodina, že správu ciest presťahovali do drahého prenájmu, ktorý má blízko ku Kollárovi.