Najnovšie z témy: V redakcii
Je typické pre západné krajiny a USA, že chudobný znamená obéznejší, hovorí lekárka a vedkyňa Adéla Penesová. „Lebo ľudia s nižším príjmom siahajú po lacnejších a množstevne zaujímavejších potravinách. To sú aj mnohé akcie, že kúpite za nižšiu cenu XXL balenie,“ hovorí.
Údeniny sú karcinogén ako cigareta či azbest a reťazce im zastropovali ceny, hovorí Adela Penesová, lekárka a vedkyňa zo Slovenskej akadémie vied, o zozname 400 potravín, ktorým reťazce zastropovali ceny.
Je absurdné, aby boli zastropované víno a pivo, hovorí lekárka a vedkyňa zo SAV Adela Penesová. „V Európe sme jedna z troch krajín, ktoré majú najvyššiu spotrebu alkoholu na obyvateľa. Je to 12 litrov čistého etanolu na hlavu u ľudí od nula do sto rokov. To je strašne veľa.“

Jaroslav Spišiak vstupuje do Progresívneho Slovenska. Oznámil to na tlačovej besede spolu s predsedom strany Michalom Šimečkom. V rozhovore pre Denník N Spišiak hovorí, že nechce byť ticho. „Zároveň by podľa mňa nikto nemal byť ticho, kto k tomu môže niečo povedať a komu záleží na tom, aby Slovensko bolo demokratické.“

To, ako vyzerá univerzitná nemocnica, je len zrkadlom toho, ako bolo financované zdravotníctvo, hovorí Alexander Mayer, riaditeľ najväčšej bratislavskej nemocnice. „Uvedomujem si, že tu bol 30 rokov finančný deficit, a odzrkadľuje to aj stav budov, v ktorých poskytujeme starostlivosť,“ hovorí.
Minister spravodlivosti Viliam Karas hovorí, že nevidí problém v tom, aby na Slovensku platili registrované partnerstvá, on však nedostal také zadanie. Navrhol inštitút dôverníka, ktorý LGBTI+ ľudia kritizujú. „Od začiatku som však hovoril, že nenavrhujem registrované partnerstvo. Tvrdíte niekomu, že mu nedodávate auto, ale bicykel, no on kričí, že ste mu nedodali auto,“ vraví.