Najnovšie z témy: Európska únia, V tento deň
V tento deň v roku 1979 podpísali Izrael a Egypt mierovú dohodu, ktorá znamenala historický prelom v situácii na Blízkom východe.
Nemecko a Európska komisia urovnali spor o koniec vozidiel so spaľovacími motormi, uviedol podpredseda komisie Frans Timmermans. O tom, že sa rokovania o možnosti ich využívania aj po roku 2035 blížia k dohode, informoval aj Olaf Scholz.
Šéf SaS Richard Sulík zaslal list viacerým europoslancom o Martinovi Klusovi, ktorý sa pokúšal o post v Európskom dvore audítorov. V liste podľa denníka SME uviedol, že Klusova nominácia predstavuje „reputačné riziko pre každú zainteresovanú inštitúciu“ a že bol vybraný vo veľkej miere za „zatvorenými dverami“.
V tento deň v roku 1942 sa začali deportácie zo Slovenska – jeden z najväčších zločinov, ktoré sa na Slovensku uskutočnili počas druhej svetovej vojny.

Martin Klus žiada vládu o stiahnutie jeho kandidatúry za člena Európskeho dvora audítorov. „Chyby patria k životu a aj zlá skúsenosť je skúsenosť,“ napísal na Facebooku po tom, ako premiér Heger avizoval, že ak tak neurobí, nomináciu stiahne vláda.
Zástupcovia EÚ a Británie podpísali novú dohodu o usporiadaní pre Severné Írsko, ktorá umožní severoírskemu parlamentu zjednodušiť komplikované postupy pri obchodovaní s tovarom. Tie pramenia z toho, že Severné Írsko je súčasťou Británie, ktorá opustila EÚ, ale súčasne má spoločnú otvorenú hranicu s členom EÚ Írskom.