Najnovšie z témy: Rodičovstvo, Technológie
Školskí psychológovia vysvetľujú, ako majú školy riešiť, ak si študenti posielajú polonahé fotky, píšu eseje o vibrátore či obťažujú sa debatami o sexe v trojici. „My dospelí to vyhodnocujeme s rozhorčením, ako môžu niečo také spraviť. Ale keď sa ponoríte do ich sveta, zistíte, že je to bohužiaľ štandard,“ hovoria. Na príklade bratislavskej strednej školy opisujú, ako riešiť sexistické poznámky medzi tínedžermi.
Skupina dievčat na elitnej bratislavskej škole obvinila svojho 17-ročného spolužiaka zo sexuálneho obťažovania. Škola zakázala študentovi chodiť do školy, na online hodinách má vypnutý mikrofón aj kameru. Rodičia s právnikom podali na školu trestné oznámenie. Pozreli sme sa na to, ako by mali školy riešiť sexistické urážky medzi tínedžermi a podobné prípady.
Nárok na celý príspevok pri narodení dieťaťa bude mať matka od 1. mája aj na štvrté dieťa. Zmenu zavádza schválená novela zákona príspevku pri narodení dieťaťa, ktorú predložila Anna Záborská (OĽaNO).
Ľudia sú médiám vystavení o takmer hodinu menej ako pred ôsmimi rokmi. Kým v roku 2015 sme konzumovaním médií trávili 8 hodín a 27 minút, v minulom roku to bolo 7 hodín a 38 minút, píše Marek Šulik.
Vo veku 94 rokov zomrel Gordon Moore, spoluzakladateľ spoločnosti Intel a priekopník polovodičového priemyslu. V roku 1965 napísal, že vďaka technologickému pokroku sa počet tranzistorov v jednom obvode zdvojnásobí každých 18 mesiacov. Táto predpoveď sa stala známou ako Mooreov zákon.
Algoritmy založené na psychológii ľudí môžu pomôcť zmierniť náboženské konflikty aj radikalizáciu. Umelú inteligenciu, ktorú na rozdiel od tej z Microsoftu či Googlu netreba trénovať, vyvíja na Slovensku americký expert Justin E. Lane.