Najnovšie z kategórie: Slovensko
Poľsko, Slovensko, Maďarsko, Bulharsko a Rumunsko navrhujú obnovenie ciel a kvót na ukrajinské obilie, ak sa nepodarí „príliv“ zastaviť inak. List predsedníčke Európskej komisie podpísali poslali premiéri týchto krajín.
V Moravanoch na Zemplíne zrušili mimoriadnu situáciu, voda s vysokým obsahom chloridov prestala vytekať zo starého prieskumného vrtu. Vláda sľubuje sanáciu.
Banský úrad dal 100-eurovú pokutu aktivistom, ktorí upozornili na znečistenie Slanej pri Rožňave. Vlani v apríli zablokovali vchod bane, odkiaľ sa liala znečistená voda do rieky. (napunk)
Penta si želá návrat Fica a Pellegriniho, tvrdí Zsolt Simon z Maďarského fóra. „Koľko takých skupín, ktoré budú chcieť podporiť návrat mafiánskych praktík, sa ešte nájde, momentálne nevieme. Ale s istotou môžeme povedať, že ich bude viac.“
Ministerka kultúry plánuje zverejniť rozhodnutie o riaditeľovi SND ešte pred veľkonočnými sviatkami. Komisia jej nedávno jednohlasne odporučila Mateja Drličku. Nech bude rozhodnutie Natálie Milanovej akékoľvek, časť zamestnancov zostane nespokojná.
Hlas označil ohlásený jednorazový protiinflačný príspevok 100 eur za príliš nízky. Kritizuje, že sa k nemu dostane primálo ľudí a o peniaze bude treba žiadať. Príspevok by sa mal vyplácať v máji, základnou podmienkou je nízky príjem.