Najnovšie z témy: Maroš Žilinka, Robert Kaliňák, Únos vietnamského občana
Robert Kaliňák by nepovažoval za dobré, aby prípadný nový prezident udelil milosť Dušanovi Kováčikovi. V Markíze povedal, že by bolo lepšie, aby si odsúdený bývalý špeciálny prokurátor vyriešil svoje kauzy právnou cestou.
Že by Smer po voľbách zmenil priamu prezidentskú voľbu na parlamentnú, označil Robert Kaliňák za „pekný predvolebný hoax“. „Sme za referendum, priamu demokraciu, vždy sme boli za priamu voľbu prezidenta,“ vyhlásil.
Robert Kaliňák povedal, že stále nie je rozhodnutý, či bude kandidovať. „Určite sa veľmi rýchlo rozhodnem. A hlavne sa bude musieť rozhodnúť Smer,“ povedal v relácii Na telo.
Predčasné ukončenie májovej schôdze parlamentu znamená aj odloženie návrhu na obmedzenie právomocí špeciálnej prokuratúry a Špecializovaného trestného súdu či aj o paragrafe 363. Ak poslanci o týchto bodoch nebudú hlasovať na mimoriadnej schôdzi, týmto parlamentom už neprejdú.

Shooty: Kompliment
Robert Fico sa prvýkrát verejne zastal Kočnera v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Predseda Smeru zvolal tlačovú besedu na jeho obranu, ako to doteraz robil pri svojich nominantoch.