Najnovšie z témy: MediaBrífing, Umelá inteligencia

S citlivými otázkami by som sa na umelú inteligenciu zatiaľ neobracal, hovorí vedec Marián Šimko. Jej nástupu sa však neobáva a tvrdí, že celkovo nám do života prináša viac výhod než nevýhod. „Treba si uvedomiť hlavne to, že sme ešte v experimentálnej fáze. Sme tak trochu ako laboratórne myšky,“ vraví v rozhovore o používaní chatu GPT.
Veronika Remišová chce, aby sa do internetových diskusií mohli zapájať len používatelia, ktorých identita bola overená. Ak to spravodajské weby nezariadia, hrozila by im pokuta. Prínos je otázny. „Ľudia šíria nenávisť a vyhrážky hrdo aj pod svojím menom a fotkou,“ píše Filip Struhárik v MediaBrífingu.
Ministerka Veronika Remišová chce riešiť dezinformácie a anonymné diskusie na internete. Jej návrh zákona však má viacero nedostatkov, neprináša efektívne riešenia a môže dokonca obmedziť slobodu prejavu, varuje Filip Struhárik v MediaBrífingu.
Algoritmy založené na psychológii ľudí môžu pomôcť zmierniť náboženské konflikty aj radikalizáciu. Umelú inteligenciu, ktorú na rozdiel od tej z Microsoftu či Googlu netreba trénovať, vyvíja na Slovensku americký expert Justin E. Lane.
Google otvára svoj nový nástroj umelej inteligencie Bard pre prvých záujemcov v USA a Británii, čoskoro by mali pribudnúť ďalšie krajiny. Bard dokáže generovať odpovede na požiadavky ľudí podobne ako populárny četbot ChatGPT.
Šéf firmy, ktorá vyvinula četovací robot ChatGPT, sa „trochu“ obáva vplyvu umelej inteligencie na pracovnú silu, voľby a dezinformácie. Firma OpenAI sa podľa Sama Altmana pripravuje na americké prezidentské voľby v roku 2024.