Najnovšie z témy: Prírodné vedy, Rozhovory, Školstvo
Aj keď majú niektoré známe módne značky problémy a redukujú predajne či odchádzajú z trhu, nemusí to byť navždy. „Niektoré fungujú viac ako sto rokov. Je len otázkou času, kým sa vrátia,“ myslí si Patrik Čanecký, ktorý na Slovensku manažuje značky ako Reserved, Mohito, Sinsay či Cropp.
Na Slovensku aj v roku 2022 pretrvávala systémová diskriminácia Rómov, uviedla Amnesty International Slovensko vo výročnej správe. Podľa organizácie sa rómskym deťom systematicky upiera právo na vzdelanie a ochranu pred diskrimináciou v základnom školstve a nedostatočné sú aj vyšetrovania týkajúce sa neprimeraného použitia policajnej sily.

To, ako vyzerá Univerzitná nemocnica, je len zrkadlom toho, ako bolo financované zdravotníctvo, vraví v rozhovore Alexander Mayer, riaditeľ najväčšej bratislavskej nemocnice. „Uvedomujem si, že tu bol 30 rokov finančný deficit, a odzrkadľuje to aj stav budov, v ktorých poskytujeme starostlivosť.“

Lektorka chémie Olga Ryparová vysvetľuje, na čo slúžia „éčka“, prečo po ananáse štípe jazyk a ako údiť bezpečne. V rozhovore tiež rozpráva o tom, či sú biopotraviny naozaj zdravšie a prečo ovocie rýchlejšie dozreje, ak sa dá do vrecka s banánmi.
Minister spravodlivosti Viliam Karas hovorí, že nevidí problém v tom, aby na Slovensku platili registrované partnerstvá, on však nedostal také zadanie. Navrhol inštitút dôverníka, ktorý LGBTI+ ľudia kritizujú. „Od začiatku som však hovoril, že nenavrhujem registrované partnerstvo. Tvrdíte niekomu, že mu nedodávate auto, ale bicykel, no on kričí, že ste mu nedodali auto,“ vraví.

Módne značky počas inflácie rozširujú svoje portfólio o cenovo dostupnejší tovar, opisuje v rozhovore Patrik Čanecký, konateľ LPP Slovakia, ktorá manažuje značky ako Mohito, Reserved či Sinsay. Trh s lacným oblečením preto hustne. Ukazuje sa však, že zákazník radšej ostane pri svojej značke a nakupuje menej.