Denník N

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Demokrati, Hlas, KDH, OĽaNO, Prieskumy preferencií, Progresívne Slovensko, Smer, Strana Republika, Voľby 2023

Podľa Juraja Krúpu, ktorý odišiel z OĽaNO do SaS, mala Anna Remiášová ako prvá nápad na 200 eur na dieťa. Krúpa tvrdí, že keď to spolu s ňou predstavili Igorovi Matovičovi, poslal ich s tým preč. Matovič im podľa Krúpu povedal, že by takéto opatrenie rozbilo rozpočet. „A o päť mesiacov neskôr Matovič vytiahol 200 eur na dieťa,“ povedal Krúpa v Na telo.

Michal Šipoš obhajuje podmienky OĽaNO, ktoré si stanovili na podporu Ódorovej vlády. Podľa Šipoša nie je pravda, že si naschvál stanovili zdanlivo nesplniteľné podmienky – a to, aby premiér vyrokoval podporu strán pre 500-eurovky vo voľbách a zachovanie 200 eur na dieťa. Podľa Šipoša ide o férové podmienky.

Tomáš Valášek (PS) vyčítal Jaroslavovi Naďovi (Demokrati), že zverejnil informácie, ktoré nevie podložiť. Narážal na minulotýždňové tvrdenia exministra obrany o tom, ako chcú Rusi ovplyvniť voľby v prospech Smeru. (rtvs)