Najnovšie z témy: Hlas, Peter Pellegrini, Voľby 2023
Robert Kaliňák sa priblížil k návratu do veľkej politiky aj k súdnemu procesu, píše Roman Pataj v Newsfiltri. „Keď pred rokmi s hanbou opustil politiku, bolo už to ťažko predstaviteľné. Predstava, že by mal priamo kandidovať a po voľbách mal možnosť stať sa znova ministrom vnútra, bola rovno sci-fi. Ale teraz sa nedá vylúčiť.“
Ak by štát vyplácal za účasť vo voľbách odmenu 500 eur, ochotu ísť voliť deklarovalo v prieskume AKO takmer 90 percent voličov. Bez odmeny záujem o voľby prezentovalo asi 67 percent voličov. Približne tri percentá respondentov potom priznalo, že by volilo stranu, ktorá odmenu za voľby vybavila. AKO urobilo prieskum začiatkom marca, zverejnila ho TV Joj v relácii Analýzy Na hrane.
Igor Matovič v parlamente oznámil, že dnes bude rečniť minimálne do 17.00 h. Spolu s dopoludňajším príspevkom by mal hovoriť najmenej tri a pol hodiny. Ako navrhovateľ 500-eurovej odmeny za voľby nemá obmedzený čas.
Igor Matovič reční v parlamente už takmer dve hodiny. Svoj návrh na 500-eurovú volebnú odmenu obhajuje kritikou médií, Smeru a Hlasu, ale aj výpadmi voči KDH. V siahodlhom prejave sa vrátil k vojne v Iraku, pandémii, opakuje paralelu s 30. rokmi, ku ktorým pripodobňuje dnešnú situáciu na Slovensku.

Matovičova 500-eurovka za voľby by mohla pomôcť Sme rodina a maďarským stranám. Vyššia účasť vyhovuje stranám, ktorých voličské jadro nie je pevné, ale sú prijateľné pre širšiu škálu voličov – takou je Sme rodina. Juh Slovenska má zasa mnoho nevoličov.
Robert Fico vyhlásil, že možnosť falšovania výsledkov volieb považuje za „eminentnú“. Polícia pred týždňom varovala, že jedným z hlavných hoaxov v roku 2023 budú tvrdenia o sfalšovaných voľbách.