Dnes na dennike.sk
- Ekonomický newsfilter: Zachraňovanie domácností sa elektrárňam vypomstilo, spadli do gigantickej straty
- Slovensko potrebuje podľa rozpočtovej rady prijať v najbližších dvoch rokoch opatrenia za 2,3 miliardy eur, aby naplnilo výdavkové limity
- Prímestské autobusy v okolí Trnavy bude ďalej prevádzkovať Arriva, do súťaže za 200 miliónov eur sa nikto iný neprihlásil
- Inflácia v eurozóne klesla na 6,1 percenta, je to najmenej za viac než rok
- Europoslanci schválili 500 miliónov eur na výrobu munície, záujem má aj Slovensko
Najnovšie z témy: Inflácia, Nemecká ekonomika

Rast spotrebiteľských cien v eurozóne sa prudko spomalil, môžu za to najmä nižšie ceny energií, ukazuje Graf dňa. Európskej centrálnej banke to však nestačí, podľa jej šéfky Christine Largardovej stále chýbajú jasné dôkazy, že inflácia je pod kontrolou.
Ďalšie sprísňovanie menovej politiky v eurozóne je nevyhnutné, povedala šéfka ECB Christine Lagardová. Tvrdí, že rast cien je naďalej príliš vysoký a neexistuje žiadny jasný dôkaz o tom, že jadrová inflácia už dosiahla vrchol. (reuters)
Oficiálna nemecká aplikácia varujúca pred koronavírusom prešla do spánkového režimu. Vláda považuje apku za úspešnú, zaznamenala vyše 48 miliónov stiahnutí. Kritici upozorňujú na vysoké náklady, Nemecko stála prinajmenšom 223 miliónov eur.
Medziročná inflácia v eurozóne v máji klesla na 6,1 %, čo je najmenej od vlaňajšieho februára. V apríli rast cien dosiahol 7 %. Hlavný podiel na zdražovaní mali opäť potraviny. Inflácia na Slovensku klesla na 12,3 %, bola najvyššia v eurozóne.
Nemecký spracovateľský priemysel v máji klesol najrýchlejším tempom za tri roky, výroba sa znížila prvý raz za štyri mesiace. Ukázal to súhrnný index nákupných manažérov zostavovaný bankou HCOB.
K rodičom boli Matovič s Kollárom štedrí, pridali dôchodcom a chudobným príliš nepomohli. Vypracovali sme veľký prehľad opatrení, ktoré prijala bývalá koalícia.