Dnes na dennike.sk
- Ekonomický newsfilter: Eurozóna skĺzla do ľahkej recesie, ale mohlo to byť oveľa horšie
- Priemyselná produkcia na Slovensku sa vrátila k poklesu, zahraničný obchod sa udržal v pluse
- Štáty EÚ sa dohodli na migračnej reforme, krajiny sa o migrantov buď podelia, alebo pomôžu finančne. Slovensko sa zdržalo
- Český majiteľ Datartu a slovenský Nay zvažujú vytvorenie spoločného holdingu, chcú posilniť online predaj
- Cena kávy robusta stúpla najvyššie roku 2008, dôvodom sú obavy z vplyvu El Niño na úrodu
Najnovšie z témy: Ceny energií, Nemecká ekonomika, Životné prostredie
Španielsko zdvojnásobilo nákupy ropy z Latinskej Ameriky, aby nahradilo výpadok dodávok z Ruska. Od januára do apríla dovoz spoza Atlantiku pokrýval takmer polovicu španielskych potrieb.
Británia má plán na zrušenie mimoriadnej dane pre producentov ropy a plynu. Jednou z podmienok je, že cena ropy Brent sa zníži na alebo pod 71,4 dolára za barel aspoň na šesť mesiacov. Daň by po zrušení prirážky klesla na 40 %. (reuters)
Dopyt priemyselných podnikov v najväčších európskych krajinách po plyne klesá napriek jeho nižším cenám. Agentúra Bloomberg to vysvetľuje spomalením ekonomiky a orientáciou zákazníkov na obnoviteľné zdroje energie.
Európa potrebuje energiu zo Strednej Ázie, povedal maďarský premiér Viktor Orbán počas návštevy Turkménska. Na zabezpečenie dodávok z tohto regiónu sú podľa neho potrebné nové zdroje, trasy a infraštruktúra.

Zdražovanie motorových palív na slovenských čerpačkách sa po dvoch týždňoch zastavilo. Priemerné ceny najpredávanejšieho benzínu aj nafty mierne klesli, v oboch prípadoch o štyri desatiny centa.
Na parížskej burze sa oficiálne skončilo obchodovanie s akciami francúzskej elektrárenskej spoločnosti EDF. Všetky jej akcie získal štát. Odkúpenie akcií menšinových akcionárov, ktoré sa začalo v novembri minulého roka, stálo zhruba desať miliárd eur.