Najnovšie z témy: Hekeri a kyberbezpečnosť, TikTok
Čína odmietla, že by jej hekeri sledovali americkú kritickú infraštruktúru, označila to dezinformačnú kampaň Spojených štátov. „Príslušné správy od západných agentúr nie sú podložené žiadnymi dôkazmi,“ vyhlásila čínska diplomacia.
TikTok v americkej Montane podal žalobu proti zákonu, ktorý ho zakazuje. Podľa firmy je v rozpore s americkou ústavou zaručujúcou slobodu prejavu. Montana je prvým americkým štátom, ktorý úplne zakázal čínsku sociálnu sieť.
Montana ako prvý americký štát úplne zakázala čínsku aplikáciu TikTok. Tá zákaz označila za protiústavný. Možno tak očakávať, že prípad bude mať súdnu dohru a bude skúškou toho, či v Spojených štátoch môže byť TikTok úplne zakázaný.
TikTok pozná žiakov lepšie ako ich učitelia. „TikTok robí psychologické profilovanie, ktoré učitelia robiť nesmú. Učitelia môžu maximálne poslať dieťa k psychológovi,“ hovorí odborník na vzdelávanie Vladimír Šucha. (čierna labuť)
23-ročný Brit na súde v New Yorku priznal účasť na jednom z najväčších hekerských útokov v dejinách sociálnych médií. V roku 2020 ovládol viac ako 130 účtov na Twitteri, vrátane profilov Joea Bidena, Baracka Obamu, Elona Muska, Kim Kardashianovej či Billa Gatesa. Teraz mu hrozia roky vo väzení, píše MediaBrífing.
Rakúsko zakáže TikTok na služobných telefónoch štátnych zamestnancov. Minister vnútra Gerhard Karner hovorí o bezpečnostných dôvodoch. Podobný krok urobilo v posledných mesiacoch už viacero iných štátov.