Najnovšie z témy: Eduard Heger, Hegerova vláda, Rozhovory, V redakcii, Viliam Karas
Poslanci sa vo štvrtok zľakli sami seba a povedali dosť. To je zároveň pozitívna udalosť tohto týždňa, komentujú týždeň Filip Obradovič a Konštantín Čikovský. „Mne to pripadá, že je žúr, ľudia niečo popijú a jeden polotriezvy si uvedomí, že už sa deje veľký bordel v miestnosti a že by sme to mali zabaliť.“
Obchvat Zvolena sa v najbližších desiatich rokoch stavať nezačne, myslí si šéf projektantskej spoločnosti Amberg Engineering Slovakia Martin Bakoš. Najviac sa zasekol na spore o trasu.

Nik nehovorí toľko zlých vecí o vlastnej krajine ako Slováci, vraví v rozhovore Kolumbijčan Cástor Sánchez, ktorý žije v Bratislave. „Niektorí domáci hovoria, že Bratislava je špinavá a smradľavá. Nie je to pravda, netuším, kam tí ľudia chodia. Naopak – z provinčného mestečka pred 40 rokmi sa zmenila na mesto, ktoré sa v Európe nemusí hanbiť.“
Analytici Globsecu vidia za vysokou ochotou Slovákov veriť kremeľskej propagande dva faktory – aktivita politikov Smeru a spol., ktorí ju vo veľkom šíria, a zároveň nedôvera v tých politikov a inštitúcie, ktoré sú prozápadné. „Ľudia prestali dôverovať inštitúciám aj pre to, ako posledné tri roky fungovala naša vláda,“ poznamenala analytička Klingová.
Fotovoltika by mohla Slovensku dodať ešte 2,5- až 3-tisíc megawattov, tvrdí nový minister hospodárstva Peter Dovhun. Stalo by sa tak, ak by sa fotovoltickými panelmi zaplnili všetky na to vhodné strechy obytných a priemyselných budov. To by prevýšilo aj dnešné klimatické záväzky krajiny.
Heger už nevedie vládu ani dva rezorty, no aj tak zjavne nehodlá zvoľniť, píše v Newsfiltri Tomáš Gális. „V poslednom čase je na roztrhanie. Nielenže musí spájať, ale aj zachraňuje demokraciu a popritom si ešte musí nájsť čas, aby inštruoval svojho nástupcu, čo má robiť. Až sa do hlavy vkráda kacírska otázka, čo by sme si bez neho počali?“