Dnes na dennike.sk
- Ekonomický newsfilter: Reštartu eurofondov pomôže aj návrat dôvery medzi podnikateľmi a štátom
- Rast cien priemyselných výrobcov pokračuje v spomaľovaní, poľnohospodárske výrobky zlacneli o takmer pätinu
- Slovensko skončilo druhé najhoršie z krajín EÚ v rebríčku inovácií, hoci za rok si polepšilo o jednu priečku
- Nemecko pre veľký záujem zastavilo dotácie na solárne panely na nabíjanie áut, peniaze sa vyčerpali deň po spustení programu
- Čínska polícia zadržala miliardára a šéfa zadlženej developerskej firmy Evergrande, Sü Ťia-jin bol kedysi najbohatším mužom Číny
Najnovšie z témy: Architektúra a dizajn, Ceny energií, Inflácia, Obchod, Reality
Nemecko pre veľký záujem zastavilo dotácie na solárne panely na nabíjanie áut. Peniaze sa vyčerpali deň po spustení programu. Dotácie do 10 200 eur sú na inštaláciu fotovoltického systému so zásobníkom energie a s nabíjacou stanicou.

Hlasujte za najlepšiu architektúru – v aktuálnom ročníku ocenenia CE ZA AR sa do finále dostalo aj výtvarno-priestorové riešenie expozície Zázrak prírody. Tomuto alebo inému dielu spomedzi finalistov môžete dať hlas v Cene verejnosti.
Reťazec H&M zvýšil prevádzkový zisk za tri mesiace do augusta na 407 miliónov eur zo 77 miliónov pred rokom. Vlaňajšie výsledky zahŕňajú jednorazové náklady na odchod z ruského trhu vo výške 180 miliónov eur.
Čínska polícia zadržiava miliardára a šéfa developerskej firmy Evergrande, ktorá zápasí s veľkými dlhmi. Sü Ťia-jin bol kedysi najbohatším mužom Číny, jeho majetok sa však prepadol na 1,8 miliardy dolárov zo 42 miliárd v roku 2017.

Rast cien priemyselných výrobcov pokračuje v spomaľovaní, v auguste sa znížil na 1,6 percenta. Tempo sa zbrzďuje od vlaňajšieho septembra. Poľnohospodárske výrobky sa druhý mesiac v rade zlacňujú, v auguste o takmer pätinu.

Rusko nemá k dispozícii dosť tankerov na to, aby mohlo zvýšeným exportom ropy do Ázie kompenzovať stratu západných trhov, ukazuje Graf dňa z údajov fínskeho think tanku CREA. Kremeľ aj napriek sankciám na rope zarába miliardy dolárov mesačne, CREA odporúča znížiť cenový strop na ruskú ropu na polovicu.