Najnovšie z témy: Interrupcie, LGBTI+

Dnes o 18.00 h sa v Novej Cvernovke uskutoční diskusia Tepláreň NAHLAS: Vláda pre všetkých? O predvolebnej situácii a očakávaniach do budúcnosti sa Laco Oravec bude rozprávať s Martinou Bednar, Lenou Knappovou a Martinom Strižincom. Diskusiu budete môcť sledovať online aj na Facebooku Denníka N.
Evanjelium podľa KDH: Zaslúžite si mať sa lepšie, ale nie všetci, píše Petr Kocina. „Páni Majerský, Dohál ani Baka jednoducho nemajú ten druh intelektu, ktorý by teológiu mohol niekam posúvať.“

V Turecku určili ďalšiu knihu, ktorá sa má predávať v obálke s nápisom „škodlivé pre neplnoletých“. Ide pritom o detskú knižku, ktorá v roku 2015 dostala americkú cenu Stonewall. Tá oceňuje knihy, ktoré približujú skúsenosti LGBT+ ľudí.
Biskupi voličom v rozhodovaní veľmi nepomohli, píše Newsfilter. Okrem iného odporúčajú voliť strany, ktoré nešíria nenávisť. No ak predseda KDH hovorí, že LGBTI je rovnaká pliaga ako korupcia, je to takisto šírenie nenávisti a rozdeľovanie spoločnosti. „Čo ak aj na to mysleli biskupi?“ pýta sa Monika Tódová.
Michaela Eliášová bola v puberte homofóbna, no dnes žije s partnerkou a na Instagrame mala verejný coming-out. „Motivovala ma vlastná skúsenosť. Keď som vyrastala, nevidela som reprezentáciu kvír ľudí; nevedela som, že si mám predstaviť bežné osoby. Dokonca po mojom coming-oute mi viacero blízkych povedalo, že som ich veľmi prekvapila, lebo to vôbec nečakali.

Rozhodne sa necítim ako pliaga. Takisto nemám pocit, že by moji blízki kamaráti boli pliagy alebo že by moja partnerka bola pliaga, hovorí Michaela Eliášová, ktorá žila s partnerkou už v troch krajinách, no nepríjemné skúsenosti má iba zo Slovenska. „Keď ju objímem alebo jej dám pusu, tak dobre, že si muži nezlomia krk. Otáčajú sa za nami, začnú cmukať, prípadne padne otázka, či sa môžu pridať.“