Najnovšie z témy: Eduard Heger, Hegerova vláda, KDH, Mikuláš Dzurinda, Progresívne Slovensko, SaS, Zuzana Čaputová
Dôvodom oneskorenej voľby prezidentky bola situácia, keď jeden z voličov odmietal opustiť miestnosť do príchodu prezidentky s tým, že sa ešte nerozhodol, koho bude voliť. Pred príchodom prezidentky bolo teda najskôr nutné preveriť, či nenaruší priebeh volieb, informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec. Agentúra ČTK informovala, že dôvodom bol zabudnutý batoh pred miestnosťou.
Peter Pellegrini v debate RTVS jasne hovorí, že má bližšie k Smeru ako k PS. „Prieniky sú evidentné, poznáme sa,“ povedal predseda Hlasu o Smere. Dodal, že predsedu PS Michala Šimečku pozná len z predvolebných diskusií.
Prezidentka v predvolebnom príhovore vyzvala ľudí, aby sa nedali odradiť hrubosťou a pomýliť témami kampane. „Pre mňa osobne sú tieto voľby aj o odvahe nepodľahnúť strachu, ktorý sa v nás mnohí snažia vyvolať,“ vyhlásila Zuzana Čaputová. Nemali by sme tiež podľa nej hľadať dokonalých politikov, lebo nikto taký nie je.
György Gyimesi tvrdí, že by si ani nesadol za rokovací stôl s PS, ak sa Aliancia dostane do parlamentu. Podľa predsedu Aliancie Krisztiána Forróa je to Gyimesiho súkromný názor. Strana oficiálne vylúčila spoluprácu so Smerom a podľa Forróa to stále platí.
Podľa Ipsosu tvoria pätinu voličov PS mladí ľudia od 18 do 24 rokov. Znamená to, že každý tretí človek v tomto veku je volič Progresívneho Slovenska. Strane sa darí medzi vysokoškolákmi (získali by medzi nimi až štvrtinu hlasov), v Bratislavskom kraji (podpora takmer 30 %), ale aj na strednom Slovensku.
Progresívne Slovensko vo voľbách v roku 2020 neuspelo, teraz v prieskumoch rastie. Čo urobili inak? Aj ľudia z vnútra strany hovoria, že sa držali taktiky zvolenej na začiatku, nepanikárili a nemenili kampaňové heslá. Zavážil aj nový predseda Šimečka, ktorý v predvolebných debatách obstál lepšie ako Michal Truban, i keď tiež urobil chyby.