Najnovšie z témy: Boris Kollár, Ľudovít Ódor / úradnícka vláda, Sme rodina
Nikomu na Slovensku neprekážalo, že sme sa len tak pustili do obchodnej vojny s Ukrajinou? pýta sa Dalibor Roháč. „To, že sa takáto vláda pustila do politiky, ktorá poškodila našich spotrebiteľov, ako aj naše dlhodobé záujmy na Ukrajine a na dôvažok nás dala do problematickej spoločnosti dvoch vlád, ktoré si z provokovania Bruselu urobili dlhodobý zvyk, by nemalo ostať bez odozvy.“
Sme rodina má vážny problém, ukazujú dáta z prieskumov. „Vidíme nielen prepad preferencií, ale aj prepad počtu voličov, ktorí majú Sme rodina ako svoju druhú voľbu,“ vraví Václav Hřích z AKO. „Stráca sa rezervoár, z ktorého by mohli čerpať.“

Smer je stále prvý s 20,3 percenta, druhé PS má 17,2, hnutie Sme rodina Borisa Kollára by skončilo mimo parlamentu, ukazuje prieskum Ipsosu pre Pravdu. Ak by voľby dopadli ako tento prieskum, problém zostaviť vládu by mali Smer aj PS.
Premiér Ódor pripustil, že šetrenie, ktoré nás čaká, nebude bezbolestné, ale nechce ani strašiť. Radikálne škrty by podľa neho prišli vtedy, keby politici túto situáciu ignorovali a v ďalšom volebnom období nekonsolidovali verejné financie.
Ľudovít Ódor povedal, že nová vláda bude musieť riešiť Vojenské spravodajstvo systémovejšie, nielen na úrovni personálnych zmien. Premiér to uviedol po rokovaní vlády v reakcii na obvinenie dvoch exriaditeľov Vojenského spravodajstva Jána Balciara a Ľubomíra Skuhru.
Budúca vláda by podľa premiéra mala konsolidovať verejné financie minimálne vo výške 0,75 % HDP ročne (okolo 800 miliónov eur). V štvorročnom horizonte ide o 3 % HDP. Ľudovít Ódor zdôraznil, že je to minimálna úroveň potrebnej konsolidácie; optimálne by bolo za štyri roky 5 %.