Najnovšie z témy: Demokrati, Eduard Heger, Jaroslav Naď, Rastislav Káčer
Ak by sa do parlamentu dostali Demokrati, Smer by nevytvoril vládu s Hlasom a SNS ani s pomocou Republiky. Ukazujú to dáta z posledného prieskumu Ipsosu. Väčšinu by nemali ani prozápadné strany. Uvažovať by sa muselo o menšinovej vláde PS, Hlasu, SaS a KDH s podporou Demokratov. Takýto scenár pripustil Jaroslav Naď.
Strana Demokrati neodstupuje z volieb. Tvrdí, že bude skokanom, a vyzýva ostatné menšie strany, aby sa k nej pripojili. V poslednom prieskume Ipsosu majú Demokrati 3,3 %, vo Focuse 4 %.
Arcibiskup Robert Bezák podporil vo voľbách Demokratov Eduarda Hegera. Jeho podporou a spoločnou volebnou fotografiou sa pochválila Jana Žitňanská.
Strana Jablko neodstúpi z volieb, vyhlásila Lucia Ďuriš Nicholsonová. Jablko sa spojilo s Demokratmi ešte v júni a Ďuriš Nicholsonová si myslí, že Demokrati budú mať viac ako päť percent a dostanú sa do parlamentu.
Naživo: Vyhlásenie Lucie Ďuriš Nicholsonovej, ktorá je na kandidátke Demokratov, štyri dni pred voľbami
Kandidát Demokratov Juraj Šeliga podal trestné oznámenie pre používanie paragrafu 363, má podozrenia z „krivenia spravodlivosti“ na generálnej prokuratúre. „Paragraf sa používa tak, ako to zákon nepredpokladá,“ tvrdí.