Najnovšie z témy: Ľudovít Ódor, Martin Sklenár, Vojna na Ukrajine
Existujú silné argumenty v prospech použitia zmrazeného ruského majetku na obnovu Ukrajiny. Povedal to britský minister zahraničia David Cameron. Zároveň využil svoju návštevu USA na to, aby amerických politikov vyzval na schválenie ďalšieho balíka vojenskej pomoci pre Ukrajinu.

Nadácia World Press Photo na obálku svojho katalógu neumiestnila tohtoročnú víťaznú snímku z dôvodu jej explicitného obsahu. Ide o fotografiu ukrajinského fotoreportéra agentúry AP Jevhena Maloletku zachytávajúcu smrteľne zranenú tehotnú ženu, ktorú záchranári odnášajú na nosidlách z nemocnice v Mariupole.
Ukrajinské železnice skúšajú prevážať nákladné autá z Poľska na Ukrajinu vlakmi. Chcú sa tak vyhnúť blokádam poľských vodičov na hraniciach a umožniť návrat kamiónov na Ukrajinu.
Každý ďalší týždeň či mesiac odkladu ofenzívy nahrával Rusom, hodnotí český expert Jan Kofroň zistenia denníka Washington Post, podľa ktorého Ukrajinci upustili od plánu navrhnutého Američanmi. „Ukrajinci sa zrejme báli ísť do útoku, pretože vedeli, že sa to môže skončiť buď veľkým úspechom, alebo vyčerpaním prácne naakumulovaných síl s tým, že potom pre nich nastane veľmi ťažká situácia.“
Ruská tajná služba FSB tvrdí, že zadržala Bielorusa, ktorého podozrieva z útoku na dva nákladné vlaky na Sibíri. Údajne mal pracovať podľa inštrukcií ukrajinských spravodajských služieb.
Aj vy môžete pomôcť k oslobodeniu Ukrajiny, radí v adventných tipoch Roman Pataj, autor Vývoja bojov. Erik Rakič a Maroš Babiek z Košíc robia pre Ukrajincov zbierku na prieskumný dron, vďaka ktorému môžu byť ich sviatky o čosi bezpečnejšie.