Najnovšie z témy: Architektúra a dizajn, Doprava, Knihy
Elektromobily pre všetkých a za každú cenu sú nezmysel a obrovský dar Číne, povedal taliansky minister dopravy Matteo Salvini. Udržateľnosť a skutočnú ekologickú transformáciu podľa neho prinášajú vlaky a železnice.

Hlasujte za najlepšiu architektúru – v aktuálnom ročníku ocenenia CE ZA AR sa do finále dostala aj Kaviareň Norma v Piešťanoch. Tomuto alebo inému dielu spomedzi finalistov môžete dať hlas v Cene verejnosti.
Malta v marci 2024 ukončí činnosť stratových aerolínií Air Malta. Nahradí ich iným vlajkovým dopravcom, ktorý si ponechá názov aj lietadlá existujúcich aerolínií. Dôvodom je, že EÚ odmietla poskytnúť firme novú štátnu pomoc.
NDS podpísala s firmou PPA Controll zmluvu na technologické vybavenie tunela Višňové. Dodá ho za 54,4 milióna eur, predpokladaná hodnota zákazky bola 71,5 milióna.
Z bratislavského letiska začala premávať charterová linka do Bahrajnu. Fungovať bude do decembra a následne opäť od marca do júna budúceho roka. Prevádzkovateľom je Smartwings, lety sú pre cestovnú kanceláriu Hydrotour.

Hlasujte za najlepšiu architektúru – v aktuálnom ročníku ocenenia CE ZA AR sa do finále dostala aj úprava okolia Pamätníka obetiam extrémizmu v Bratislave. Tomuto alebo inému dielu spomedzi finalistov môžete dať hlas v Cene verejnosti.