Najnovšie z témy: Vladimir Putin, Vojna na Ukrajine

Ruská beztrestnosť má dlhú tradíciu, musíme ju prelomiť, vraví ukrajinská držiteľka Nobelovej ceny za mier Olexandra Matvijčuk. „Rusko dlho pácha vojnové zločiny, ale aj rozvinuté demokracie pred tým zatvárali oči. História nám však ukazuje, že autoritárske režimy sa nakoniec vždy zrútia,“ hovorí. Opisuje, ako sa zmenila debata o sexuálnom násilí vo vojne či prečo je potrebné zriadiť zvláštny tribunál pre ruskú agresiu.
Dvaja obyvatelia Ukrajiny čelia obvineniam, že schovávali ruský protilietadlový raketový systém a muníciu, ktorých hodnota dosiahla v prepočte vyše 800-tisíc dolárov. Informovala o tom ukrajinská polícia.
Ukrajina ako prvá krajina na svete vytvára flotilu námorných dronov, uviedol Zelenskyj. Podľa neho už donútila Rusov, aby ukrývali svoje vojnové lode. Povedal to ukrajinský prezident Zelenskyj.
Do ukrajinskej Odesy pricestoval šéf európskej diplomacie Josep Borrell. Odesa je častým cieľom ruských raketových útokov. Borrell sľúbil, že EÚ bude „podporovať Ukrajinu tak dlho, ako to len bude potrebné“. (urkajinska pravda)
Rusko by mohlo anektovať ďalšie oblasti na Ukrajine, naznačil to bývalý ruský prezident Medvedev. Vyjadril sa tak v deň výročia ruskej anexie štyroch oblastí na východe a juhu Ukrajiny. Medvedev podporuje Putinovu agresiu na Ukrajine.
Najmenej päť zranených si v sobotu vyžiadali dva ruské raketové útoky na obec Matvijivka v Zaporižskej oblasti na juhu Ukrajiny. Informoval o tom šéf regionálnej vojenskej správy.